MYDŁO TYMIANKOWE- ŁUSZCZYCA, HEMOROIDY, CZYRAKI 100g

 

 

Tymianek zawiera znaczne ilości olejku eterycznego oraz garbniki, flawonoidy, saponiny, sole mineralne. Podstawowym składnikiem olejku tymiankowego jest tymol, który posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwrobaczne, zwalcza drożdżaki, owrzodzenie wywołane bakteriami ropotwórczymi, powierzchniowe zakażenia promieniowcami. 

Ziele tymianku ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze.

W kosmetyce roślina ta jest składnikiem wielu kosmetyków naturalnych przeznaczonych do pielęgnacji cery tłustej, zniszczonej lub z trądzikiem. Działa odkażająco, przeciwzapalnie i oczyszczająco na skórę ciała. Wyciągi tymiankowe pomocne są w leczeniu łupieżu, łojotokowego zapaleniu skóry oraz nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Najważniejszą cechą Tymianku jest jego dobroczynny wpływ na leczenie łuszczycy. Po kilku dniach mycia się mydłem Tymiankowym można poczuć ulgę, a po kilku tygodniach widać już pierwsze dobroczynne zmiany na skórze. W przypadku łuszczycy choroby przewlekłej i bardzo trudno uleczalnej to niezwykle szybkie działanie. 


Mydło z Tymiankiem zaleca się również tym osobom, które odczuwają swędzenie skóry ciała ? mydło niweluje świąd, zalecza skórę, nawilża miejsca suche.


Mydło z Tymiankiem to także pomoc przy hemoroidach ? poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz łagodzi obrzęki i stany zapalne powodowane przez hemoroidy. Dobrze jest zrobić nasiadówkę w ?wodzie mlecznej? i umyć się dokładnie mydłem z Tymiankiem.

Mydło z Tymiankiem pomoże też przy czyrakach, ranach i upławach białych u kobiet.SKŁAD :oliwa z oliwek , olej laurowy ,woda destylowana , ekstrakt z tymianku ,soda naturalna.

INCI : oil olive .laurus nobilis , aqua destillata, extracts Thymus vulgaris. Sodium Hydroxide (Saponifier).

 

 

 

Waga 100gr

 


MYDŁO TYMIANKOWE- ŁUSZCZYCA, HEMOROIDY, CZYRAKI 100g -
Cena: 17.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart