BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - LECZENIE CHORÓB SKÓRY - ŁUSZCZYCA, ŚWIERZB, GRZYBICA 30 ml


 

Balsam z olejem Chaulmoogra 30 ml

Chaulmoogra zwiera chaulmoogriques hydnocarpiques i kwasy tłuszczowe. Znany był jako lek na trąd. Olej ten jest również wspomniany w tekstach Ayurvedy oraz w Rig Veda. Drzewo jest wymienione w różnych starożytnych księgach medycyny i farmacji. Posiada niezwykłe właściwości w hamowaniu wzrostu prątków Mycobacterium leprae tj. jednej z najsilniejszych bakterii wywołujących chorobę skóry. Inne o słabszym działaniu są niwelowane natychmiast. Olej Chaulmoogra działa także antybakteryjne, przeciwzapalne, leczy choroby skóry takie jak egzema i łuszczyca, i co ważne dość szybko widać poprawę skóry. Leczy rany, uspokaja zapalenia stawów i reumatyzm. Likwiduje owrzodzenia opryszczki czy syfilis. Jest także stosowany w preparatach lub maściach kosmetycznych przyspieszających gojenie ran.

Dlaczego proponuję Państwu stosowanie takich naturalnych olei do leczenia skóry ?

 

Od czasów prehistorycznych, kiedy nie było jeszcze tak rozwiniętej medycyny jak teraz ludzie mieli dużą wiedzę odnośnie medycyny niekonwencjonalnej. Poprzez rośliny i ich naturalne oleje czy wyciągi leczono bardzo poważne schorzenia skórne. Trzeba mieć świadomość czym i jak poważna była choroba trąd. Jeśli olej Chaulmoogra potrafił wyleczyć chorego w parę miesięcy to tak samo poradzi sobie z trądzikiem czy z krostami niewiadomego pochodzenia. Problem polega na tym, że nie są prowadzone badania z czego wytworzył się trądzik czy krosty u danej osoby- czy jest to wpływ bakterii i jakich ? Czy są to zwykłe zmiany hormonalne, a może grzybicze zapalenie skóry ? Balsam o właściwościach antybakteryjnych nie dopuści do tworzenia się kolejnych stanów zapalnych ,a te już istniejące będzie łagodzić.

Ciekawostki i historia :

W medycynie chińskiej olej Chaulmoogra znany jest nie tylko z leczenia trądu, ale również świerzbu. W księdze holenderskiego botanika Hendrika van Rheede przeczytać można, że po zastosowaniu oleju Chaulmoogra zanika ból i świąd, który dręczył przez wiele tygodni towarzyszy jego wyprawy. Świąd zanikał po pewnym czasie od nasmarowania. Dalej pisał, że olej ten zmieszany z popiołem drzewnym wyleczył ranę wrzodową stopy i ropień u klaczy. Podkreślił jednak, że jego doświadczenia w spożywaniu tego oleju wywoływały wymioty i niesmak- zatem jest do stosowania zewnętrznego. Nie jest to olej( czy nasiona z tego drzewa) trujący gdyż zaobserwowano, że dzikie zwierzęta takie jak tygrysy, pantery, lamparty jadły owoce tego drzewa! Chorym również podawano Chaulmoogra zmieszane np. z rumem. Według starych receptur pochodzących z Indii i Birmy czytamy, że przy stosowaniu balsamów zewnętrznych zawierających Chaulmoogra nie powinno spożywać się soli.

Naukowcy studiujący starożytne pisma odkryli niedawno, że Chaulmoogra wykorzystywano do leczenia kiły- z powodzeniem !

W 1854 fizyk profesor Frederick John Mouat przywiózł olej Chaulmoogra, który wprowadził do balsamu i leczył nim rany. Należy do bardzo drogich olei, dlatego nie każdy mógł pozwolić sobie na jego zastosowanie. Ciekawostką jest, że Joseph Rock botanik z University of Hawaii i powszechnie znany awanturnik( podróżnik) w 1920 roku wyruszył do Birmy i Syjamu( obecna Tajlandia) w poszukiwaniu drzewa Chaulmoogra z chęci zysku. Po 2 latach poszukiwań natrafił na małą wioskę z 30 mieszkańcami w pobliżu rzeki Chindwin. W koło tej wioski rosło tysiące drzew Chaulmoogra, ale tylko jedno owocowało. Mieszkańcy pomagali mu zbierać owoce i nasiona tłumacząc przy tym( pokazując na swoje ciała), że Chaulmoogra pomaga w wielu chorobach skórnych. Po powrocie 1922 roku opublikował wszystko w National Geographic.

Nasiona były sadzone na Hawajach, Filipinach czy Nigerii, ale niewiele drzew wzrosło aby później owocować. Z 2980 sadzonek ostało się raptem kilkadziesiąt drzew. Z takiej ilości bardzo trudno było pozyskać sporą ilość oleju.

W 1936 Pierre Baranger profesor w Instytucie Pasteura pisze pierwszą pracę dyplomową na temat Chaulmoogra. Dowiedzieć się można było z niej, że Baranger zaobserwował w Indiach jak Hindusi wystawiali olej na działanie promieni słonecznych by odbył się naturalny proces peroksydacji- wytworzenia się nadtlenku Chaulmoogra- tym leczyli raka skóry. Zresztą do dzisiaj jest to powszechne w Indiach. Wniosek: gdyby nie pomagało z czasem zaniechano by tej formy leczenia.Co takiego zawiera w sobie olej Chaulmoogra ?

? 35,0% z kwasu chaulmoogriqu
? 33,9% z kwasu hydnocarpiqu
? 12,8% kwasu gorlique
? 5,6% kwasu palmitynowego
? 3,6% kwasu oleinowego
? 1,8% kwasu linolowego
? 1,3% kwasu oleopalmitynowego  
? 0,8% kwasu mirystynowego
? 0,6% kwasu stearynowego 
W Polsce olej Chaulmoogra jest bardzo mało znany. Poszukiwałam informacji na temat tego oleju i zauważyłam, że jest on powszechnie stosowany w preparatach, piankach, kosmetykach, a nawet lekach w takich państwach jak Francja czy Anglia (te państwa miały swoje kolonie w miejscach, gdzie występowało to cudowne drzewo). Niestety oleju Chaulmoogra jest w/w poduktach procentowo bardzo mało. Jednak mimo tak małej zawartości preparaty te pomagają skórze z poważnymi problemami. Znalazłam też SPA w Tajlandii gdzie dają 100 % gwarancji leczenia łuszczycy i głównym preparatem, którego używają jest właśnie Chaulmoogra. Zmieszany z wodą cytrynową jest powszechnie stosowany na rany oparzeniowe.

Olej ten został sprowadzony dla zaprzyjaźnionego z nami gabinetu kosmetycznego, który zaczął stosować go na klientach z poważnymi chorobami skórnymi. Po kilku tygodniach używania, zauważono ogromną poprawę skóry. Olej nie tylko poprawiał wygląd skóry zmienionej chorobą, ale dawał ulgę osobom z chorobami reumatycznymi. Dane nie kłamią. Legenda, jak i historia Chaulmoogra pokazuje, że jest to bardzo skuteczny środek w leczeniu skóry.

Balsam Chaulmoogra zawiera dodatkowo masło Karite oraz olej Tamanu znany również z doskonałych właściwości leczenia chorób skórnych. Jest na tyle skuteczny, że w państwach azjatyckich wstrzykuje się go pacjentom. W połączeniu z Chaulmoogra działania enzymów są silniejsze. Masło Karite natomiast ze swoim składem słynie jako cement komórkowy, posiada naturalny filtr i ma za zadanie wprowadzić cząsteczki olejów w głąb skóry. Jest nośnikiem balsamu. Zawartość procentowa Chaulmoogra w balsamie wynosi 50 %, olej Tamanu 20%, masło Karite 30%. Balsam nie zwiera żadnych chemicznych dodatków. Nie jest lekiem tylko preparatem, który pomaga w chorobie skórnej. Należy stosować go zewnętrznie smarując cienko skórę z problemami. Można stosować parę razy dziennie 2-3 cały czas obserwując, czy przypadkiem nie wystąpiło uczulenie- to silnie działający olej.


Przeciwwskazania:

? nie stosować wewnętrznie,
? odstawić, gdy pojawią się jakiekolwiek oznaki uczulenia, należałoby wcześniej zrobić test uczuleniowy( na 24 h posmarować delikatne miejsca na ciele, takie jak w pachwinie czy za uchem i obserwować)
? nie stosować u dzieci
? nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią
? poinformować lekarza, że stosuje się olej Chalmogra, jeśli zamierza się stosować inne lekiNajlepiej zużyć przed 07.2015/ waga 30 ml- 60g

BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - LECZENIE CHORÓB SKÓRY - ŁUSZCZYCA, ŚWIERZB, GRZYBICA 30 ml  -
Cena: 38.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart