OLEJ Z PESTEK MALIN - OCHRONA SKÓRY PO OPALANIU 50 ml

Olej z pestek malin to nowy, ekskluzywny dodatek do listy już znanych i popularnych olejów roślinnych. Spośród wszystkich olejów otrzymywanych z pestek owoców, olej malinowy został najlepiej przebadany od strony składu i efektywnego działania na skórę.Właściwości naturalnego oleju z pestek malin:


Rzadko spotykany naturalny olej malinowy posiada charakterystyczny lekki aromat. Nałożony na skórę nie powoduje zabarwienia naskórka. Jest to olej treściwy, który po aplikacji wyczuwalnie natłuszcza i uelastycznia skórę wchłaniając się po czasie. Produkt ten polecany jest szczególnie w lato, dla osób z suchą i przesuszoną skórą. Słońce dodatkowo wysusza skórę, dlatego tak ważne jest by w okresie wakacyjnym ją natłuszczać. W przypadku aplikacji nie występuje sebum. Dodatkowo olej ten pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, który w pewnym stopniu absorbuje promieniowanie z zakresu głównie UVB i UVA. Jest silnym antyoksydantem, zmiatającym wolne rodniki, a tym samym chroni przed fotostarzeniem skóry. Posiada właściwości przeciwzapalne i łagodzące, sprzyja gojeniu i łagodzeniu rumienia posłonecznego. Wykazuje działanie antyseptyczne i lekko rozjaśniające. Wpływa na poprawę bariery lipidowej naskórka, zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry, poprawia jej zdolności ochronne oraz pracę gruczołów łojowych. Sprzyja penetracji w głąb skóry składników aktywnych naturalnie obecnych w oleju, jak i tych dodanych w formulacjach z użyciem oleju malinowego.Co zawiera w sobie olej z pestek malin :Zawiera wysoką ilość( ponad 80%) niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych( NNKT). NNKT, zwłaszcza kwas linolowy( Omega-6) i alfa-linolenowy( Omega-3), które stanowią główny składnik płaszcza lipidowego skóry. Kwasy NNKT nie są produkowane przez nasz organizm, dlatego muszą być stale dostarczane z zewnątrz w pożywieniu lub na skórę w postaci odpowiednich preparatów kosmetycznych. Zastosowanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe jest niezbędne do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. NNKT- kwas linolowy i alfa- linolowy odgrywają istotną rolę w odpowiednim funkcjonowaniu cery suchej, jak i tłustej. Olej z nasion malin posiada bogate źródło witaminy E w postaci alfa-tokoferolu i bardziej unikalnego gamma-tokoferolu. Witamina E to naturalny i najskuteczniejszy antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników rozpuszczalny w tłuszczach. Jest go wprawdzie mniej niż np. w oleju arganowym, ale na tyle dużo by olej ten mógł być stosowany samodzielnie. Oprócz witaminy E, produkt ten zawiera także inne silne przeciwutleniacze, jak karotenoidy oraz flawonoidy, w tym elagotaniny, będące prekursorem kwasu elagowego, składnika o intensywnym działaniu przeciwrodnikowym.Jak używać oleju z pestek malin ?


Można stosować go bezpośrednio na skórę, ale na dzień. Jest to olej zabezpieczający przed słońcem, więc będzie dobrze zabezpieczał ciało po opalaniu, na spacerze czy po kąpieli w basenie, morzu. Mają Państwo możliwość dodawania go do własnych balsamów czy kremów. Pod makijaż sprawdzi się tylko w przypadku osób z suchą skórą. Olej jest przeznaczony do użytku dla osób starszych, jak i młodszych. Nie jest to preparat typowo zabezpieczający skórę przed starzeniem, jednak chroni skórę przed słońcem, promieniami UVA i UVB, przed wysuszeniem oraz będzie łagodził oparzenia od nadmiernego opalania, regenerując tym samym skórę.50 ml/ skład: surowy, nie filtrowany olej z pestek maliny/ kraj pochodzenia Wielka Brytania, szklana butelka( oleje powinno kupować się wyłącznie w szklanych opakowaniach udowodniono, że wiele składników z plastikowych opakowań przedostaje się do oleju i nie są to składniki dobroczynne dla zdrowia dlatego zwracajmy uwagę w czym kupujemy oleje zimnotłoczone.

 

OLEJ Z PESTEK MALIN - OCHRONA SKÓRY PO OPALANIU 50 ml -
Cena: 18.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart