AŁUN W SZTYFCIE - NA WYJAZD, DLA DZIECKA NA ROWER, PO GOLENIU I DEPILACJI 5g

Zastosowanie: po goleniu i depilacji, dla małych dzieci na potówki, dla większych na rany i otarcia. 

Ałun w sztyfcie to naturalny, hipoalergiczny i bezzapachowy środek, z powodzeniem wykorzystywany w kosmetyce i fryzjerstwie. To rozwiązanie podyktowane naturą, które natychmiast zatamuje drobne krwawienia i zapobiegnie rozwojowi bakterii. Ałun nie zawiera szkodliwych substancji- parabenu, alkoholu ani barwników.


Kryształ ten, znany i używany już od tysięcy lat posiada wiele zastosowań. Dzięki odczynowi kwasowemu wykazuje właściwości antybakteryjne, krwiotamujące, mocno ściągające i dezynfekujące. Hamuje wysięki i krwawienia z drobnych naczyń krwionośnych. Idealnie sprawdzi się w łagodzeniu podrażnień skóry w wyniku golenia lub depilacji, przyspieszy również proces gojenia otarć. Ałun może być również z powodzeniem stosowany:- do łagodzenia bólu po ukąszeniu owadów
- do zmniejszenia podrażnień skóry po oparzeniach słonecznych

- do wysuszania wyprysków przy trądziku
- do eliminowania przykrych zapachów z dłoni

Ałun cechuje się strukturą cząsteczkową, która jest całkowicie absorbowana przez skórę i nie szkodzi jej.


Ałun posiada sztyft, który jest konieczny aby zachować pełną higienę. Należy pamiętać, że ałunem dotykamy miejsc krwawiących zatem musi on być czysty. Jeśli zadrapanie np. u dziecka wystąpi na świeżym powietrzu i nie mamy w pobliżu wody, do której wcześniej wkładamy ałun aby go zwilżyć( wkłada się go pod wodę na pół sekundy- ma być tylko zwilżony, a nie mokry) to brak wody można zastąpić nawet wkładając ałun do ust i zwilżając śliną. Ten sposób nie zagraża bezpieczeństwu, produkt nie jest trujący ani nie przyjemny w smaku. Dlatego każdy powinien mieć własny i koniecznie w sztyfcie.


Proponowany ałun jest bardzo podręczny. Można go schować do torebki lub nawet dać dziecku do kieszeni kiedy wychodzi na rower( nauczyć jak używać, aby dziecko samo mogło zatamować krew w razie wywrotki z roweru).

Ałun polecam mężczyznom, którzy jadą w delegacje- nie ma nic gorszego, jak zacięcie się przed ważnym spotkaniem. Potrzeba szybko zatamować krew i zasklepić ranę, by nie otworzyła się przy dotyku ręką. Ałun sprosta temu wyzwaniu.

Polecam produkt paniom jadącym na wycieczki- jeśli potrzeba ogolić lub wydepilować nogi warto po zabiegu użyć ałunu. Przy depilacji i goleniu powstają mikroskopijne ranki z których nie leci krew, ale skóra jest naruszona. Dla higieny warto posmarować miejsce ałunem, aby ranę zasklepić i opóźnić odrost niepotrzebnych włosków.

Po ukąszeniu przez owady również przyda się ałun.Jak używać:

Ałun wyjmujemy ze sztyftu i wkładamy na pół sekundy pod zimną, bieżącą wodę, a następnie smarujemy skórę. Jeśli ałun wyschnie ponawiamy jego włożenie pod wodę i ponownie smarujemy. Jeżeli zranienie będzie miało miejsce poza dostępem do wody, wystarczy poślinić ałun. Przed schowaniem produktu na powrót do sztyftu należy go wysuszyć( można wysuszyć delikatnie wycierając o czyste ubranie- nie zostanie żadna plama).

Masa: 5g

 

AŁUN W SZTYFCIE - NA WYJAZD, DLA DZIECKA NA ROWER, PO GOLENIU I DEPILACJI 5g    -
Cena: 9.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart