GLINKA ZIELONA - ŁAGODZI HEMOROIDY, RANY, WRZODY 250g

Glinka zielona, dobrze zmielona w stanie suchym jest dosyć lotnym proszkiem o jasnym, szarozielonym kolorze. Mokra glinka ma ładny zielony lub turkusowy kolor. Swoją barwę zawdzięcza związkom żelaza i miedzi. Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak sole: krzemu, magnezu, wapnia, potasu, fosforu, sodu i inne, a także wiele mikroelementów i pierwiastków śladowych m. in. selen, molibden, cynk. Jest wydobywana spod ziemi( ok. 70m) i suszona na słońcu. Ponieważ pokłady glinki znajdują się bardzo głęboko pod powierzchnią ziemi, nie ulegają one wpływom cywilizacji i zatrucia środowiska naturalnego. Suszenie na słońcu zwraca glince jej magnetyczne właściwości, które może tracić przy wydobywaniu jej metalowymi narzędziami i urządzeniami.

Właściwości:

Glinka ma postać miałkiego proszku, dzięki czemu jej powierzchnia jest bardzo duża. Dodatkowo jej cząsteczki są naładowane ujemnie. Te cechy powodują, że glinka przyciąga cząsteczki dodatnie, a przecież toksyny mają przeważnie ładunek dodatni. Glinka wiąże również uboczne produkty przemiany materii. Dzięki właściwościom absorpcyjnym glinki, toksyny i zbędne organizmowi substancje zostają unieszkodliwione i wydalone. Zdolność ta przynosi pozytywne skutki zarówno przy stosowaniu glinki wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Ostatnio odkryto, że glinka absorbuje również nadmiar promieniowania radioaktywnego, wchłoniętego przez organizm.

Glinka nie działa wybiórczo na konkretne bakterie, wirusy czy inne mikroorganizmy. Jej funkcjonowanie charakteryzuje się tym, że zapobiega ich rozwojowi, wzmacniając tym samym system immunologiczny organizmu. Glinka zielona stosowana zewnętrznie działa na skórę dezynfekująco, absorpcyjnie, łagodząco i gojąco. Posiada również właściwości czyszczące, oczyszczające, regenerujące, odżywcze i wzmacniające. Dzięki swoim własnościom wpływa leczniczo na skórę trądzikową, wypryski i wrzody. Zaleca się smarować zewnętrznie pastą z glinki zielonej hemoroidy. Miejsca z ranami, szczypiące, swędzące zaczynają z czasem mniej doskwierać, a ulgę poczuć można od razu. Glinka dezynfekuje skórę, absorbuje sebum, bakterie i toksyny, zamyka pory, przyspiesza gojenie się ran. Skóra nabiera świeżego i zdrowego wyglądu. Pozytywnie oddziałuje również na skórę dojrzałą, zniszczoną lub skłonną do zmarszczek. Odżywia ją, wzmacnia i regeneruje, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Stosowana na uda i pośladki pomaga w walce z cellulitis. Ogólnie wygładza i ujędrnia skórę. Glinka zielona ma również działanie przeciwbólowe, można stosować ją w tym celu na zwichnięcia, złamania, czy obrzęki. Okłady na czoło i kark łagodzą migrenę i bóle głowy, na ucho- bóle ucha, a wokół szyi- bóle gardła. Glinkę zieloną stosuje się także do okładów wyszczuplających i do zabiegów formowania sylwetki. Można używać produktu do mycia twarzy, całego ciała, a także włosów. Substancja nie pieni się i myje bardzo łagodnie. Jest wskazana dla cery wrażliwej. W medycynie ludowej stosowano glinkę na ukąszenia, oparzenia i stłuczenia.Zastosowanie zewnętrzne:

Maseczki: Maseczki pobudzają krążenie, nawilżają i ujędrniają skórę, uspokajają nerwy. Najprostszym sposobem jest zmieszanie łyżeczki glinki z małą ilością wody, do uzyskania papki- nie musi być gęsta. Taką papką smaruje się twarz i zostawia na 20- 30 minut. Na maseczkę można położyć wilgotną chusteczkę, żeby nie wyschła zbyt szybko. Do sporządzenia maseczki zamiast wody można użyć herbaty ziołowej, na przykład z krwawnika, skrzypu, dziurawca lub rumianku. Jest możliwość przyrządzenia jej z dodatkiem miodu, soku z cytryny lub octu jabłkowego. Taka maseczka jest szczególnie korzystna dla cery tłustej i trądzikowej. Dla cery dojrzałej i suchej wskazane jest zmieszanie glinki zielonej z sokiem ogórkowym, marchewkowym, twarożkiem, oliwa z oliwek, olejem z zarodków pszennych.

Kąpiele: Kąpiele mineralne stosuje się w ten sposób, że wsypuje się pół szklanki glinki do wanny z wodą do kąpieli. Po takiej kąpieli zaleca się nie wycierać tylko owinąć ciało ręcznikiem, jak skóra jest jeszcze wilgotna i wypocić się w łóżku.

Mycie włosów: Do mycia włosów trzeba zmieszać glinkę z wodą, aż do uzyskania konsystencji pasty. Powstałą pastę nanieść na włosy i głowę, dobrze wymasować. Poczekać kilka minut i spłukać.

Ciepłe okłady: Pastą, jak na maseczkę smaruje się chore miejsce (stawy, mięśnie, gardło, czoło, ucho itd.), następnie owija się je mokrym, ciepłym ręcznikiem. Można też posmarować pastą z glinki całe ciało i poczekać do wyschnięcia po czym spłukać - jest to dobra metoda nie tylko na problemy skórne, rany czy wrzody ale przede wszystkim na pozbycie się bakterii, wirusów i grzybów z powierzchni skóry. Jest to naturalne odkażanie skóry po np. pobycie w szpitalu lub po odwiedzinach chorego w szpitalu, szczególnie ważne kiedy ma się w domu małe dziecko.

Płukanki: Przy bólach gardła, zapaleniu migdałów czy anginie można robić płukanie gardła wodą lub herbatą z rozpuszczoną glinką. Łyżeczkę glinki rozpuszcza się w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej. Przy przyrządzaniu maseczek i płukanek mineralnych z glinką zieloną bardzo ważne jest, by nie używać żadnych metalowych przedmiotów( łyżek, kubków itp.).


Glinka została przebadana i posiada certyfikat pochodzenia. To ważne ,gdyż nie każda glinka zielona ma skuteczne działanie. Waga 250g

 

GLINKA ZIELONA - ŁAGODZI HEMOROIDY, RANY, WRZODY 250g  -
Cena: 28.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart