MASŁO SHEA Z PALMEROZĄ - PROBLEMY SKÓRNE, POTLIWOŚĆ 150 ml

Tak jak Maroko posiada płynne złoto w postaci oleju arganowego, tak i zachodnia i centralna Afryka posiadają swoje złoto- jest nim masło Shea pozyskiwane z drzew masłosza- zwanych drzewami życia. Te wyjątkowe, dziko rosnące rośliny sięgają 15 metrów wysokości, a z ich owoców produkowany jest cenny olej. Niezwykła jest także metoda wytwarzania masła Shea: przygotowują go wyłącznie kobiety według starej afrykańskiej procedury. W zależności od kraju specyfik ten nazywany jest shea butter, masłosz, masło karite lub masło galam.

Na co polecane jest masło Shea ?

Shea zawiera substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem UVB niszczącym skórę. Zaleca się używania tego kosmetyku przed opalaniem na słońcu, jak i w solarium. Dzięki zawartym w maśle Shea enzymom, witaminom oraz UVB skóra szybciej się regeneruje. Jest chroniona przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, staje się gładka i nawilżona. Masło Shea przyspiesza także proces gojenia się niewielkich ran, czy siniaków. Nadaje się do każdego typu skóry, także tej ze skłonnością do trądziku i tłustej.

 Co zawiera w sobie masło Shea Palmeroza ?

Masło Shea z Palmerozą ma właściwości ściągające, nawilżające, pobudzające odbudowę komórkową. Wspomaga odprowadzanie limfy. Dzięki temu odmładza i zmniejsza zmarszczki oraz pomaga w różnorodnych problemach skórnych, takich jak grzybica, wypryski, trądzik, drobne skaleczenia, itp. Olejek palmerozy skutecznie pomaga także w przypadku nieprzyjemnego potu i nadmiernego pocenia się. Dlatego zaleca się je osobom z problemami nadmiernej potliwości. Już po 3- 5 dniach widać poprawę. Skóra mniej się poci, a pot zmienia swój odczyn i jest mniej nieprzyjemny w zapachu. Po pewnym czasie zapach staje się neutralny.

Po co potrzebne jest masło Shea ?

Do szybkiej odbudowy skóry, pielęgnacji i głębokiego jej odżywienia. Produkt ten jest gęsty, dlatego dłużej się wchłania, ale ma lepsze działanie dla skóry suchej i wysuszonej, skłonnej do tworzenia się wężowej skóry. Należy na początku codziennie smarować ciało masłem Shea, aby po ok. 2 tygodniach stosować kosmetyk już tylko co 2- 3 dzień. Skóra przez okres intensywnego jej nawilżania odbuduje się i nawilży na tyle, że nie trzeba będzie już w późniejszym okresie stosować tego zabiegu codziennie. Po tygodniowym używaniu widać ogromną poprawę w gęstości skóry- efekt: wydaje się odmłodzona. Dlatego właśnie tak często masło Shea wykorzystywane jest w kurortach SPA- już po tygodniowym pobycie( i zarazem stosowaniu zabiegów z masłem Shea) widać ogromna poprawę tj. jędrność, wygładzenie i nawilżenie skóry. W przypadku osób starszych ze skórą pomarszczoną po tygodniu użytkowania widać największą poprawę. Skóra jakby zbiega się, staje się naprężona. Oczywiście zmarszczki nie znikną z dnia na dzień, ale poprawa jest widoczna i tak. Dzięki temu zabiegowi SPA są tak popularne, gdyż mogą zagwarantować odwiedzającym natychmiastowe efekty, które zresztą można uzyskać samodzielnie we własnym domu, zaoszczędzając masę pieniędzy. Waga 150ml- 170g

 

 

MASŁO SHEA Z PALMEROZĄ - PROBLEMY SKÓRNE, POTLIWOŚĆ 150 ml   -
Cena: 25.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart