MASŁO SHEA Z OLEJEM Z CZARNUSZKI I PIŻMEM 150 ML

Tak jak Maroko posiada płynne złoto w postaci oleju arganowego, tak i zachodnia i centralna Afryka posiadają swoje złoto- jest nim masło Shea pozyskiwane z drzew masłosza- zwanych drzewami życia. Te wyjątkowe, dziko rosnące rośliny sięgają 15 metrów wysokości, a z ich owoców produkowany jest cenny olej. Niezwykła jest także metoda wytwarzania masła Shea: przygotowują go wyłącznie kobiety według starej afrykańskiej procedury. W zależności od kraju specyfik ten nazywany jest shea butter, masłosz, masło karite lub masło galam.

 Na co polecane jest masło Shea ?

Shea zawiera substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem UVB niszczącym skórę. Zaleca się używania tego kosmetyku przed opalaniem na słońcu, jak i w solarium. Dzięki zawartym w maśle Shea enzymom, witaminom oraz UVB skóra szybciej się regeneruje. Jest chroniona przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, staje się gładka i nawilżona. Masło Shea przyspiesza także proces gojenia się niewielkich ran, czy siniaków. Nadaje się do każdego typu skóry, także tej ze skłonnością do trądziku i tłustej.


Jakie dodatkowe właściwości posiada masło shea z olejem z czarnuszki i piżmem ? 

 

 

 

Czarnuszka jest rośliną biblijną. W Egipcie stosowana była już kilka tysięcy lat temu.
Olej z Czarnuszki ma dużą wartość odżywczą oraz leczniczą, jest bogaty w witaminę F, fitosterole i olejek eteryczny( tymochinony). Zawiera 1,4% olejku eterycznego, kwasy tłuszczowe( 57%) i liczne pierwiastki śladowe. Zastosowany na skórę ma właściwości regenerujące, odżywcze, łagodzące. Działa przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo. W przypadku suchej skóry, łuszczącej się i do tego alergicznej trudno jest chronić się przed zapaleniami wirusowymi skóry, jak i działaniem bakterii. Olej z czarnuszki zawarty w maśle będzie długotrwale bronił skórę przed niepożądanymi czynnikami, a dodatkowo odbudowuje komórki dzięki czemu skóra szybciej się goi.

Piżmo roślinne( są to ekstrakty roślin o silnym zapachu w mieszaninie przypominające piżmo) dodane zostało do masła, by nadawać skórze ładnego i przyjemnego zapachu. Wiadome jest bowiem, że olej z czarnuszki nie ma zbyt ładnej woni( jest to zapach surowy, ziemisty), a dzięki dodaniu Piżma roślinnego przyjemny zapach utrzymuje się do kilku godzin. Dodatkowym atutem Piżma ekologicznego jest jego współgranie z perfumami.


Po co potrzebne jest masło Shea ?

Do szybkiej odbudowy skóry, pielęgnacji i głębokiego jej odżywienia. Produkt ten jest gęsty, dlatego dłużej się wchłania, ale ma lepsze działanie dla skóry suchej i wysuszonej, skłonnej do tworzenia się wężowej skóry. Należy na początku codziennie smarować ciało masłem Shea, aby po ok. 2 tygodniach stosować kosmetyk już tylko co 2- 3 dzień. Skóra przez okres intensywnego jej nawilżania odbuduje się i nawilży na tyle, że nie trzeba będzie już w późniejszym okresie stosować tego zabiegu codziennie. Po tygodniowym używaniu widać ogromną poprawę w gęstości skóry- efekt: wydaje się odmłodzona. Dlatego właśnie tak często masło Shea wykorzystywane jest w kurortach SPA- już po tygodniowym pobycie( i zarazem stosowaniu zabiegów z masłem Shea) widać ogromna poprawę tj. jędrność, wygładzenie i nawilżenie skóry. W przypadku osób starszych ze skórą pomarszczoną po tygodniu użytkowania widać największą poprawę. Skóra jakby zbiega się, staje się naprężona. Oczywiście zmarszczki nie znikną z dnia na dzień, ale poprawa jest widoczna i tak. Dzięki temu zabiegowi SPA są tak popularne, gdyż mogą zagwarantować odwiedzającym natychmiastowe efekty, które zresztą można uzyskać samodzielnie we własnym domu, zaoszczędzając masę pieniędzy. Waga 150ml- 170g

 

 

MASŁO SHEA Z OLEJEM Z CZARNUSZKI I PIŻMEM 150 ML -
Cena: 25.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart