SÓL KĄPIELOWA Z ALGAMI ŁUSZCZYCA, CELLULIT, TRĄDZIK 200 g

Oferowana sól z Morza Martwego pozyskiwana jest z dzikich plaży w Jordanii. To bardzo ważne, gdyż tylko na takim obszarze występuje najczystsza, niczym nie zanieczyszczona sól. Dzieje się tak, ponieważ na dzikich plażach nie ma natrysków z wodą słodką, z której korzystają turyści( zaleca się zawsze po kąpieli w Morzu Martwym opłukać wodą słodką). Sól z rejonu Jordanii ma bardzo dużo jodu( 25 razy więcej niż w innych miejscach na świecie).


Kąpiele z użyciem soli morskiej znacznie poprawiają jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Mycie solą dezynfekuje oraz wpływa na zabliźnianie się mikro ran na ciele. Dolegliwości takie jak łuszczyca, łuszczyca skóry głowy, cellulit oraz rozstępy zaczynają się zmniejszać, dzięki zawartym w tym produkcie bogactwu mikroelementów i pierwiastków śladowych.

Kąpiele solankowe mają duże znaczenie w naszym klimacie, gdyż noszenie ciepłej odzieży przez dłuższą część roku i brak nasłonecznienia powoduje doskonałe warunki do wzmożonego rozwoju grzybów i bakterii. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na higienę i pielęgnację stóp. Grzybica stóp i grzybica paznokci jest dolegliwością, która ciężko poddaje się leczeniu. Kiedy już wystąpi zażywać trzeba drogie i bardzo silne antybiotyki( zawsze posiadające jakieś skutki uboczne). Dlatego profilaktyczne moczenie stóp w wodzie z solą morską powinno być stosowane przynajmniej raz w tygodniu.


PAMIĘTAJ !

Podczas kąpieli skóra w naturalny sposób pochłania to co niesie ze sobą woda. Może to być zwykła woda lub solanka z bogactwem mikroelementów, pierwiastków śladowych. Udowodniono, że po pluskaniu w solance, we krwi osób badanych było o wiele więcej magnezu niż przed tą kąpielą. To oznacza, że poprzez skórę magnez dostał się do naczyń krwionośnych. Bardzo łatwo możemy ?odżywić? nasz organizm, który z wody pobierze to czego mu brakuje lub go zanieczyścić.

Co zawiera w sobie proponowana przez nasz sól ?

Mikroelementy, takie jak: jod( bardzo duże stężenie), potas, magnez, soda, brom, wapń, żelazo, miedź, krzem, cynk. Dzięki dodatkowi pokruszonych wodorostów morskich do kąpieli przedostaną się również witaminy: wszystkie z grupy B oraz A, C i E, aminokwasy i proteiny. Ponadto proteiny te blokują działanie elastazy- enzymu rozkładającego elastynę- oraz pobudzają syntezę kolagenu. Dodatkowo poprawia metabolizm komórkowy i rozbija tkankę tłuszczową. Kwas alginowy jest składnikiem ściany komórkowej laminarii. Posiada zdolność wiązania wody, działa nawilżająco i detoksykująco. Fukoidyna i laminaryna są wielocukrami o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, poprawiających krążenie i przemianę materii. Fukoidyna wzmacnia także obronę komórkową przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, zwiększa elastyczność skóry i działa przeciwzapalnie.
Wodorosty morskie normalizują niedoczynność tarczycy, zapobiegają otyłości i przerostowi gruczołu tarczycy, pomagają z powodzeniem przy leczeniu miażdżycy i nadciśnienia.

Połączenie soli morskiej z wodorostami daje pełną i bogatą w mikroelementy i witaminy mieszankę, która jest 100% skuteczna w leczeniu schorzeń skóry, w walce z cellulitem, otyłością, a dzięki bardzo dużej zawartości jodu pomocna również w normalizowaniu pracy tarczycy.

PAMIĘTAJ !

Sole zapachowe zabarwiają wodę i ładnie pachną, czasem zawierają też niewielką ilość składników zmiękczających wodę ,czy pielęgnujących skórę. Te sztucznie perfumowane i barwione mogą mocno wysuszyć i podrażnić cerę. Nie nadają się do skóry delikatnej i wrażliwej. Najlepsza, najbezpieczniejsza sól, to ta naturalna bez żadnych domieszek zapachowych o naturalnej białej, łososiowej, szaro- ziemistej barwie. Kolor fioletowy, jaskrawo czerwony, niebieski czy zielony to znak, że w substancji znajduje się barwnik. Nawet barwnik naturalny nie jest korzystny w kąpielach solankowych, gdyż może posiadać składniki, które nie powinny przedostawać się w głąb organizmu, do krwioobiegu, co dzieje się podczas kąpieli w soli z Morza Martwego. Posiada ogromne właściwości zdrowotne. Systematyczne mycia z użyciem soli morskiej dezynfekują i znacznie przyspieszają zabliźnianie mikro ran na ciele.  Dolegliwości, takie jak rozstępy skóry, cellulit, łuszczyca skóry i łuszczyca głowy, trądzik.

Składniki zawarte w soli przenikają głęboko w skórę odżywiając ją i regenerując jej komórki. To właśnie tam zapobiegają rozwojowi bakterii ropotwórczych. Dodatkowo jej składniki normalizują proces wytwarzania łoju przez skórę. Rozpuść 1 łyżkę( od herbaty) soli z Morza Martwego w letniej wodzie i przemywaj twarz codziennie rano oraz wieczorem, już po umyciu twarzy mydłem. 

Łuszczyca

Po pierwsze kąpiel całkowita, cztery razy w tygodniu i po godz. 18- tej.
Sól z Morza Martwego rozpuść w 1 litrze gorącej wody, następnie roztwór wlać do wanny z wodą o temp.max.37C. Chore miejsca należy masować delikatnie, aby rozpuszczony roztwór szybciej przenikał do krwiobiegu, wówczas działanie będzie szybsze i skuteczniejsze.
Po kąpieli weź kilka liści kapusty włoskiej i oczyść kapustę ciepłą wodą, osusz ręcznikiem. Rozwałkuj i lekko zbij wałkiem liście tak ,aby je spłaszczyć i zmiękczyć. Podgrzej liście (na parze, kaloryferze lub na ciepłym pojemniku z gorącą wodą wewnątrz) i połóż je na chorej skórze. Upewnij się, że zachodzą na siebie. Przykryj całość miękkim materiałem lub obwiąż bandażem. Możesz nawet w takim okładzie pójść spać. Okłady z liści kapusty również należą do jednych z najbardziej efektywnych, naturalnych metod walki z łuszczycą. Nie zapomnij jednak uprzednio zrobić sobie kąpiel z solą- to ważne ze względu na właściwości soli.


Schorzenia stawów
Należy stosować kąpiel z soli z Morza Martwego, 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.
Po tym czasie stawy mniej bolą, są bardziej sprężyste.


Kaszel
Dzięki wdychaniu naparu sporządzonego do kąpieli z Soli Morskiej, uwalniamy drogi oddechowe od zalegającego w nich nadmiernego śluzu.


Cellulitis oraz odchudzanie
Składniki mineralne Soli z Morza Martwego przenikają głęboko do tkanki podskórnej. Ułatwiają wyprowadzenie z niej zmagazynowanej tam wody. Wraz z wodą usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, które nie zostały strawione. W walce z cellulitem sprawdzają się kąpiele całkowite. Przed myciem należy pobudzić krążenie krwi wykonując peeling pod prysznicem, jako wstępny zabieg przed kąpielą( masować szorstką rękawicą) lub używając naturalnego peelingu do ciała z minerałami. Dzięki temu zostaną usunięte martwe komórki, a składniki mineralne zawarte w soli zadziałają szybciej. Po kąpieli należy zastosować żel antycellulitowy, bardzo skuteczny w działaniu. Kuracja taka jest bardzo pomocna w likwidacji nadwagi i cellulitu. Po zabiegu należy wziąć 3 minutowy prysznic letnią wodą- skóra w naturalny sposób nawilży się. Waga 200g

 

SÓL KĄPIELOWA Z ALGAMI ŁUSZCZYCA, CELLULIT, TRĄDZIK 200 g   -
Cena: 16.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart