SZAMPON Z CZARNUSZKI - WYPADANIE WŁOSÓW, ŁYSIENIE, WZMACNIANIE CEBULEK 200 ml

Szampon z olejem z czarnuszki  z wyciągiem z henny i rumianku do włosów wypadających, rozdwajających się, słabych, a także pozbawionych blasku. Palecany do skóry głowy z problemami grzybiczymi. Szampon naturalny, ręcznie robiony w starej manufakturze syryjskiej. Do samodzielnego rozrobienia. Bardzo wydajny.

Olej tłoczony na zimno z nasion czarnuszki egipskiej zawiera wysokowartościowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przede wszystkim kwas linolowy, oraz olejki eteryczne: nigellon i alfa-pinen, które doskonale wpływają na skórę głowy niwelując łuszczycę, łupież, swędzenie skóry głowy oraz powstawanie strupów. Oliwa z czarnuszki ma również wpływ na porost włosów( szybciej rosną), odżywianie cebulek włosowych( stają się grubsze, mocniejsze, bardziej żywotne) i leczenie łojotoku. Dzięki stosowaniu szamponu z czarnuszką skóra głowy regeneruje się i nie przetłuszcza, a włosy w naturalny sposób nabierają objętości. Wyjątkowe właściwości odżywcze oleju z czarnuszki Egipskiej powodują, że w pustych mieszkach włosowych na nowo pojawiają się cebulki.

Dodatkowym atutem szamponu jest jego zaskakujący wpływ na zamykanie łusek włosowych. Włosy ?strzępiące się? ,?sianowate? po użyciu szamponu stają się gładkie i sprężyste. Na dobroczynność produktu duży wpływ ma również wyciąg z henny, który posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne( zwalcza m.in. Candida albicans i Aspergillus niger) i przeciwzapalne( hamuje działanie enzymu hialuronidazy). Ostatnie badania wykazały, że wyciągi z henny posiadają własności ściągające i antyseptyczne, działając na oczyszczenie skóry głowy z bakterii i pasożytów, oraz nadmiaru wydzieliny tłuszczowej. Henna ma tak skuteczne działanie w leczeniu wirusów, że stosowana była z powodzeniem w leczeniu trądu.

Kolejnym dodatkiem szamponu jest wyciąg z tataraku- znany z leczenia wypadania włosów, łupieżu, dermatozy i innych chorób skórnych. Działa przeciwzapalnie, ściągająco i bakteriobójczo. Co to oznacza? Najczęściej nie wiemy z jakiego powodu wypadają nam włosy. To może być choroba tarczycy, spadek odporności czy grzybica skóry głowy. Tatarak doskonale radzi sobie we wzmacnianiu cebulki w przypadku chorób, które wpływają na wypadanie włosów. Zawiera bowiem wszystko to, co potrzebne jest do odrodzenia cebulki.

Wyciąg z rumianku ma za zadanie złagodzić swędzenie skóry głowy i powstałe na niej strupki. Skutecznie łagodzi stany zapalne. Ma korzystny wpływ na przeciwdziałanie powstawaniu łupieżu, który jest wynikiem zapalenia gruczołów łojowych na skórze głowy.

Szampon jest silnie działający, dlatego konieczne jest wykonanie wcześniejszego testu uczuleniowego. Robi się go dla własnego spokoju: wystarczy odrobiną szamponu natrzeć delikatne miejsca na ciele typu za uchem, w pachwinie itp. i pozostawić na 24 godziny. Mimo, że produkt składa się z naturalnych olejów i wyciągów roślinnych jego stężenie jest bardzo wysokie- kosmetyk w żaden sposób nie był rozrabian,y dlatego zaleca się stosować szampon wymieszany z wodą w ilości 1: 2( gdzie 2 określa ilość wody) lub 1: 5 (gdzie 5 określa ilość wody)

INCI: aqua destillata, Sodium Laureth Sulfate, oil olive, laurus nobilis, Nigella Sativa Seed Oil, Polyquart, Cocamide, D- Panthenol, Chamomilla Recutita Extracts, Lawsonia Recutita Extracts, Herbs Extracts Acorus Calamus

 

SZAMPON Z CZARNUSZKI - WYPADANIE WŁOSÓW, ŁYSIENIE, WZMACNIANIE CEBULEK 200 ml -
Cena: 36.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart