OLEJEK PRZECIWKO ŁUPIEŻOWI, SWĘDZENIU SKÓRY GŁOWY, WYPADANIU WŁOSÓW 100 ml

 

Dobrze znany, efektywny środek w walce z łupieżem i wypadaniem włosów.

 

 

Olejek wzmacnia włosy, dodaje im naturalnego blasku oraz piękna. Zapobiega nawrotom łupieżu oraz chorobom skóry głowy. Olej z korzenia łopianu jest bogaty w siarkę, której zawdzięcza się działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i grzybostatyczne. Zawiera także cukier inulinę, substancje białkowe, olejek eteryczny, glikozydy, saponinę, żywicę, tłuszcze i witaminę C. Olej z korzenia łopianu stosuje się w przypadku infekcji i uszkodzeń skóry. Dodatkowo ma lecznicze działanie w stanie łojotokowego zapalenia skóry głowy, łuszczycy, egzemy oraz grzybicy skóry głowy. W połączeniu z pozostałymi olejami jest skuteczny nie tylko w walce z łupieżem i grzybicą skóry głowy, ale i przeciw wypadaniu włosów.

 

 

Olej rozmarynowy ma właściwości ściągające i normalizujące. Działa pobudzająco na układ krwionośny( ukrwienie skóry głowy). W badaniach wykazano, że antyoksydanty rozmarynu chronią poszczególne elementy komórek skóry, w tym białka, co może zapobiegać uszkodzeniom i starzeniu się skóry( w tym starzeniu się cebulek włosowych).

 

 

Rozmaryn pobudza wzrost włosów.

 

 

Olej z drzewa herbacianego- naturalny antyseptyk o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Badania mikrobiologiczne potwierdziły, że olejek herbaciany niszczy bakterie Gram- dodatnie i Gram- ujemne dodatkowo łagodzi swędzenie oraz gojenie skóry głowy. Łatwo przenika przez skórę działając bakteriobójczo na bakterie beztlenowe. 

 

 

Komu zalecany jest ten produkt ?

 

 

Dla osób, które cierpią z powodu łupieżu i nie wiedzą skąd się bierze( zapalenie wirusowe, grzybica, wysuszenie, łojotokowe zapalenie skóry głowy itp.). Korzystny przy włosach słabych, cienkich, wolno rosnących i lekko wypadających( jeśli bardzo wypadają trzeba zastosować odżywkę Hasna). Wskazany przy objawach swędzącej skóry głowy od niewiadomych przyczyn.

 

 

 

 

 

Sposób użycia: Do lekkiego masażu skóry głowy. Kilka kropel olejku nanieść na skórę głowy, pomiędzy włosy po czym opuszkami palców delikatnie masować tak, aby cała skóra głowy dostała porcję masażu wraz z olejkiem, następnie spłukać. Zmywa się łatwo, przy pomocy neutralnego szamponu.

 

 

Można tez zastosować kompres: włosy zwilżyć, na czystą cienką szmatkę najlepiej lnianą (zwilżoną wodą) nakrapiamy olejek, po czym ściereczkę gnieciemy, dodając jeszcze trochę wody, ale nie za dużo by nie kapała. Szmatką przykrywamy głowę i dodatkowo owijamy ręcznikiem lub foliową torebką. Pozostawiamy na ok. 20- 30 minut. Po tym czasie umyć głowę szamponem.

 

 

 

 

INCI: Olus Arctium Lappa, Rosmarinus Officinalis Oil, Melaleuca Alternifolia oil/ waga 100ml- 210g

 

OLEJEK PRZECIWKO ŁUPIEŻOWI, SWĘDZENIU SKÓRY GŁOWY, WYPADANIU WŁOSÓW 100 ml   -
Cena: 25.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart