OLEJ Z PESTEK MORELI - BOGACTWO WITAMIN I LECZENIE 50 ml

SPOŻYWCZO- KOSMETYCZNY OLEJ Z PESTEK MORELI


Wszystkie oleje muszą być przechowywane w opakowaniach szklanych( butelki , słoiki).
Tłuszcze wchodzą w reakcję z tworzywami sztucznymi, co może prowadzić do powstawania niebezpiecznych dla zdrowia związków oraz spowodować utratę cennych wartości odżywczych oleju.


"Olej to olej"- tak zapewne myśli większość z nas, jeśli chodzi o te, których używamy w kuchni na co dzień do smażenia, pieczenia i sałatek. Nic bardziej mylnego. Zapytajmy mechanika, czy możemy wlać do silnika dowolny olej? Nasz organizm to także złożone i precyzyjne urządzenie.
Dopasowanie konkretnego oleju do potrawy jaką chcemy przygotować otwiera przed nami całkiem nowy świat smaków i aromatów. Niestety działa to też odwrotnie. Niekiedy użycie oleju, który mamy pod ręką potrafi całkowicie popsuć wykwintne w założeniu danie. Czasem także nasze zdrowie lub innych domowników, aż prosi się, by włączyć do diety oleje dotychczas nieużywane.


OLEJ MORELOWY

Jasnożółtej barwy, delikatny, klarowny i lekki. W smaku ?migdałowy?. Otrzymywany z nasion moreli zwyczajnej, zawiera witaminę B 17( inne nazwy to amigdalina lub letri), a także witaminy A, B, E, składniki mineralne , nienasycone kwasy tłuszczowe, kwasy oleinowy i linolowy.


W kosmetyce :

Napina, napręża skórę , ogranicza powstawanie zmarszczek. Szczególnie polecany do masaży. Fantastycznie pielęgnuję i wzmacnia okolice szyi, dekoltu oraz piersi. Sprawdza się znakomicie przy cerze szorstkiej, popękanej, przesuszonej, a także wrażliwej i mieszanej. Obecnie stosuje się go do masażu osób cierpiących na choroby nowotworowe. Poprzez skórę olej migdałowy doskonale przewodzi AMIGDALINĘ- jest to witamina B17 przeciwdziałająca powstawaniu nowotworów i pomagająca w ich zwalczaniu. Szczególnie w chorobach nowotworowych skóry. Olej z pestek moreli stosowany jest również w wielu dietach przeciwnowotworowych.


W kuchni :


Olej morelowy znajdzie zastosowanie do pieczenia, gotowania. Idealnie pasuje do sałatek.

Fantastycznie zmienia smak i aromat domowego majonezu oraz własnoręcznie komponowanych sosów i dipów.

Duże ilości kwasu oleinowego i kwasu linolowego, wykazują działanie przeciwmiażdżycowe.50 ml po otworzeniu zużyć w przeciągu 2 miesięcy/ przechowywać w suchym miejscu.

 

OLEJ Z PESTEK MORELI - BOGACTWO WITAMIN I LECZENIE 50 ml   -
Cena: 12.00 zł
Liczba sztuk:
Projekt: Devilart